Щоразу пробігаючи повз причал з човнами на Вишенському озері я спостерігаю за зграєю диких качок, які гарно проводять час на дерев’яних “місточках” в кількості 15-20 штук. А коли в суботу ми приходимо купатися, то деякі качки підпливають до нашого місця дуже близько явно з намірами поспілкуватися чи з надією чимось поласувати. Тоді я вирішила, що наступного разу потрібно брати з собою щось смачненьке для них. Але з того часу прошло декілька тижнів і я постійно забувала про хлібчик для моїх пернатих водоплаваючих друзів.

Вчора був дуже гарних сонячний осінній день і Діма захотів покататися трохи на велосипеді і запропонував заодно погодувати різну живність харчами, які ми вже відмовились вживати. А тому ми взяли гостинців для собачок та качок і вирушили на їх пошук. Качок шукати довго не прийшлось, вони мирно плавали недалеко від місця “вишенського пляжу”.

 

Трохи пізніше до нас підплила “водяна курочка” чи хтось схожий. Вона трималась окремо від качок і дуже обережно підпливала щоб впіймати свій шмоточок хлібу та, схопивши його, швидко відпливала.

Поки я годувала водяних птахів, до мене почали підкрадатися голуби. Мушу сказати, що їм перепало зовсім не багато хлібу, бо як показує практика, вони можуть з’їсти в декілька разів більше, ніж у нас з собою було, та й до того, коли ми вирішили все-таки і їх порадувати, вони всі порозлітались. Але нічого, до них з гостинцями ми вийдемо якось іншим разом.

Коли ми йшли, я нарахувала більше 20 пташок на воді з них 3 курочки. І поки ми збиралися їхати, підійшов один чоловік з пакетом, як мені здалося, сухарів і теж прийнявся розкидати їх качкам. Вони навіть з більшим інтузіазмом прийнялись їх їсти, можливо через те, що шматочків у воді одночасно було багато і усім охочим вистачало, а я ще перед цим помітила, що качки не “видирають” їжу одна в одної і не накидаються на ню, тобто якщо біля мене впало, то я з’їм. Думаю на таку поведінку вплинув і той факт, що вони не дуже були голодні, а можливо таке виховання :) .

Нажаль собачок погодувати так  і не змогли, бо мене визвали на роботу, а це означає лише те, що все ще попереду.

Leave a Reply

*